NDUУ 2009 році за ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (EFCNI) 17 листопада був призначений як Міжнародний день недоношеної дитини (Premature Awareness Day).

Вперше святкування Міжнародного дня недоношених дітей відбулося у 2009 році – у цей день у Відні на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих кульок – згідно числа недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. У 2010 році цей день був широко відсвяткований вже у 12 європейських країнах.

Перинатальний центр м. Києва також підтримує цю добру традицію в Україні.
Персонал Перинатального центру м. Києва зустрівся із мамами та дітками, які народилися недоношеними і успішно виписалися додому. Серед них були і дітки, які народилися із масою тіла менше 1000 грам.

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, іншими словами, це кожна 10-та дитина із тих, що народилися.
Досягнення у виходжуванні недоношених важливі не тільки самі по собі, вони сприяють розвитку медичної науки в цілому, покращуючи результати лікування доношених новонароджених, дітей раннього віку та дорослих.
Виходжування недоношених – дуже дорогий процес. Серйозні затрати необхідні на складне обладнання (інкубатори, респіратори, монітори тощо), яке дозволяє не тільки створювати для дитини умови, наближені до внутрішньоутробних, але й виконувати частину ще не сформованих фунгкцій організму: допомагати дитині дихати, отримувати харчування. Після виписки мами з дітьми продовжують спостерігатися в умовах катамнестичного кабінету Перинатального центру.

Ще хочеться відмітити, що величезна кількість видатних людей народилися недоношеними і досягли неймовірних успіхів, не зважаючи на їх складний життєвий старт. Серед них Наполеон, Ісаак Ньютон і Альберт Ейнштейт, багато відомих акторів та музикантів, наприклад, легенда соул-музики Стіві Уандер, якому сліпота, пов’язана із ретинопатією недоношених не завадила здобути всесвітню відомість.