киевский перинатальный центр

ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР М. КИЄВА

Діагностика та кваліфіковане ведення вагітних і породіль із групи високого ризику, забезпечення необхідної інтенсивної допомоги новонародженим з низькою та екстремально низькою масою тіла.
Перинатальний центр м. Києва – перший перинатальний центр в Україні, який отримав високе міжнародне визнання в області якості надання медичних послуг.
Перинатальний центр відкритий 10 лютого 2012 року на базі Київського міського пологового будинку № 7, який функціонує з 1005 року.

Both-ISO

У Перинатальному центрі функціонують наступні відділення:

 • Приймальне відділення;
 • Пологове відділення з індивідуальними та сімейними пологовими залами;
 • Акушерське післяпологове відділення сумісного перебування матері та новонародженого №1;
 • Відділення патології вагітності, екстрагенітальної патології, відділення медицини плоду та раннього строку вагітності;
 • Акушерське післяпологове відділення сумісного перебування матері та новонародженого №2;
 • Відділення для новонароджених, які знаходяться на сумісному перебуванні із матерями;
 • Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених;
 • Відділення анестезіології та інтенсивної терапії;
 • Гінекологічне відділення;
 • Клініко-гінекологічна лабораторія;
 • Бактеріологічна лабораторія;
 • Консультативно-діагностичний блок;
 • Відділення другого етапу виходжування недоношених дітей.

У 2013 році в Перинатальному центрі відбулося 6286 пологів, народилося 6504 дітей, із них 788 пологів були передчасними, 75 дітей народилося із критично низькою масю тіла.

За останні 12 років пологовий будинок, а нині Перинатальний центр, є лідером по кількості пологів у м. Києві.

В Перинатальному центрі працюють:

Заслужених лікарів України – 4;

Кандидатів медичних наук – 11;

Лікарів вищої категорії – 39;

Лікарів І категорії – 18;

Лікарів ІІ категорії – 14.

Протягом цих років Перинатальний центр отримав державні і міжнародні сертифікати:

 • За значні досягнення у здійсненні сучасних перинатальних технлогій, рекомендованих ВОЗ, які впроваджують в Україні Проектом «Здоров’я матері і дитини» за фінансової підтримки Агенства США по міжнарожному розвитку у співпраці з міністерством охорони здоров’я України, у 2009 році пологовий будинок №7 отримав звання «Центр якісного медичного обслуговування»;
 • У грудні 2012 р. Перинатальний центр м. Києва успішно пройшов міжнародний сертифікаційний аудит системи менеджмента якості на відповідність вимогам ISO 9001. Аудит проводив ведучий сертификаційний орган Бюро Веритас Сертифікейшн. Перинатальний центр Києва – перший Перинатальний центр в Україні отримав високе міжнародне визнання в області якості надання медичних послуг;
 • У 2009 році Міністерством охорони здоров’я України Розширеною ініціативою ВОЗ ЮНІСЕФ Київському клінічному пологовому будинку №7 присвоєно звання «ддоме № 7 присвоено звание «Доброзичлива до дитини лікарня».

Ведення вагітності і пологів у перинатальному центрі відбувається під спостереженням кваліфікованого медичного персоналу, який підбирає індивідуальну програму підготовки до пологів.

Працює кабінет медично-генетичного консультування, кабінет психопрофілактичної підготовки, катамнестичний кабінет, консультаційний кабінет, який здійснює консультатичну допомогу щоденно.

Потужне відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених забезпечене сучасним обладнанням – кувезами, унікальними апаратами для проведення тривалої штучної вентиляції легень та моніторингу всіх життєво важливих функцій організму, що дозволяє лікувати та виходжувати дітей, що народилися у важкому стані, з критично низькою масою тіла, а також інших дітей, що мають перинатальні пітології.

У відділенні патології новонароджених Перинатального центру проходить подальше виходжування недоношених дітей, без переводу у інші дитячі стаціонари. У відділенні діти отримують консультації суміжних спеціалістів, діагностичне обстеження, сучасне лікування. У подальшому діти із перинатального центру виписуються додому під спостереженням дільничного лікаря з подальшим спостереженням за їх станом здоров’я в умовах катамнестичного кабінету.

З 2009 року в Перинатальному центрі створені та ефективно працюють спеціалізовані курси підготовки вагітних жінок для пологів – «школа майбутніх батьків». Програма підготовки до пологів і медико-психологічної підтримки сім’ї розроблялася дитячими та сімейними психологами та лікарями із метою попередження проблем, що виникають у відношеннях на етапі виношування, народження та раннього спілкування із житиною. У 2013 році до занят у «Школі майбутніх батьків» було залучено 2467 сімейних пар.

Впроваджується у практику ведення вагітних із пороками розвитку та важким перебігом вагітності з проведенням лікувально-діагностичних маніпуляцій в контексті програми «Медицина плода».

Cпеціалізація перинатального центру на веденні передчасних пологів приводить підвищену увагу до цієї пороблеми, яка не втрачає своєї актуальності, не зважаючи на численні наукові розробки. В Перинатальному центрі розроблений та впроваджений внутрішній клінічний протокол «Передчасні пологи», захищена 1 кандидатська та триває робота над трьома кандидатськими дисертаціями по цій тематиці.

На базі Перинатального центру м. Києва розташована кафедра акушерства та гінекології № 1 Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця.

Перинатальный центр приймає активну участь в науково-практичних, загальноосвітніх, міських та державних програмах, співпрацює з іншими лікувальними установами міста Києва, України та інших держав.