У 2009 році по ініціативі Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (EFCNI) 17 листопада був визначений як Міжнародний день недоношеної дитини (Premature Awareness Day).
Вперше День недоношеної дитини відмітили у Відні. Тоді на площі Святого Михайла в небо випустили сотні білих шарів. У 2010 році був широко відсвяткований у 12-ти країнах світу. Перинатальний центр м. Києва також підтримує цю добру традицію в Україні.
Персонал Перинатального центру м. Києва зустрівся із мамами та дітками, які народилися недоношеними та успішно виписалися додому.

PAD26

Успіхи у виношуванні недоношених важливі не тільки самі по собі, вони сприяють розвитку медичної науки в цільму, покращуючи результати лікування доношених новонароджених, дітей раннього віку та дорослих.
У Перинатальний центр м. Києва, який розрахований на 190 койко-місць, направляють всіх жінок із передчасними пологами до 34 тижнів вагітності. За час роботи центру, з 2012 року, виписано 108 дітей із критично низькою масою тіла.

PAD3
Виходжування недоношених – дуже дорогий процес. Серйозні затрати необхідні на складне електронне обладнання (інкубатори, респіратори, монітори тощо), яке дозволяє не тільки створити для дитини умови, наближені до внутрішньоутробних, але й виконує частину ще не сформованих функцій організму: допомагає дитині дихати, отримувати харчування. Після виписки мами із дітьми продовжують спостерігатися в умовах катамнестичного кабінету Перинатального центру.

Для забезпечення недоношених малюків висококваліфікованою медичною допомогою в рамках національного проекту по ініціативі президента України «Нове Життя» і за сприяння програми «Колиска надії» благодійного Фнду Віктора Пінчука, на території України сучасні перинатальні центри і пологові будинки обладнані дорогим обладнанням.

PAD8

Однак батьки таких дітей потребують не тільки якісного лікування їх малюків та матеріальної підтримки, їм також конче неоюхідна психологічна допомога – не тільки медичних працівників, але і нашого суспільства в цілому. Знання про те, що недоношеність – не вирок, і що величезна кількість недоношених новонароджених виросли не тільки здоровими і повноцінними, але й видатними людьми, дуже важливі.

Величезна кількість видатних людей народилися недоношеними і досягли неймовірних успіхів, не зважаючи на їх складний життєвий старт. Серед них Наполеон, Ісаак Ньютон і Альберт Ейнштейт, багато відомих акторів та музикантів, наприклад, легенда соул-музики Стіві Уандер, якому сліпота, пов’язана із ретинопатією недоношених не завадила здобути всесвітню відомість.

PAD1

PAD3

PAD4

PAD5

PAD7

PAD9

PAD10

PAD11

PAD12

PAD13

PAD14

PAD15

PAD16

PAD17

PAD18

PAD19

PAD20

PAD21

PAD22

PAD23

PAD24

PAD25

PAD26

PAD27