2I7A7253-copy copy

Якщо ви ще не зробили свій вибір, у якому пологовому будинку найкраще народжувати, ми спробуємо пояснити вам, на що слід звернути увагу і розкажемо, які можливості є в нашому Перинатальному Центрі.

Пологи є кульмінаційним моментом вагітності. Їх одночасно і чекають, і бояться. З одного боку, це хвилюючий момент зустрічі з новим життям – Вашим малюком, а з іншого – біль, про який так багато говорять.
2I7A7285-copy copy

Давайте розберемося, чи слід боятися болю. Пологи – процес фізіологічний, тому не приносить організму шкоди. Звичайно, і у фізіологічному процесі бувають відхилення, однак для цього Ви і приїжджаєте у Пологовий будинок.

Від болю при пологах ніхно не вмирає, інакше це було б не логічно з точки зору продовження роду. Хто ж тоді буде за малюком доглядати?

Так що настроюйтеся на краще!!! Навіть якщо сильно боїтеся болю – існують сучасні методи обезболення пологів, які успішно використовуються у нашому пологовому будинку. Однак про все по порядку.

2I7A7320-copy copy

Отже, наближується момент пологів. Радимо приготувати всі необхідні речі завчасно. Список необхідного можна знайти тут, щоб у момент зборів до пологового будинку не перевертати всю квартиру «вверх дном»

Приводів для зборів може бути декілька:

  • У Вас почались перейми. Що це таке – природа підскаже, ще ні одна жінка не переплутала. Регулярні скорочення матки, що наростають по силі і частоті. Регулярними вважаються 2-3 перейми за 10 хвилин. Не хвилюйтесь, – Ви встигнете доїхати. Пологи у першонароджуючої жінки тривають 8-12 годин, а у повторнонароджуючої – 6-10.
    У Вас відійшли води. Буває важко розібратися, та якщо покласти тканеву прокладочку і походити, то води будуть продовжувати підтікати, а виділення продовжуватись не будуть. У будь якому випадку, якщо сумніваєтеся – приїжджайте до пологового будинку.
  • У Вас піднявся тиск вище 140/90 /90 мм.рт.ст і/чи болить голова. Терміново до пологового будинку!
  • У Вас з’явилися яскраво-червоні кров’янисті виділення. Терміново до пологового будинку! Не плутайте із мажучими сироватковими виділеннями. Перед пологами такі виділення є нормальними – так шийка матки готується до пологів.
  • Ви погано чуєте шевеління плоду. Перед пологами багато дітлахів затихають, та краще приїжджайте – так всім буде спокійніше.

У прийомному відділенні (це зліва від центрального входу під шлангбаумом) Вас зустріне чергова акушерка. Вам небхідно мати із собою паспорт і карту вагітної жінки (її Вам видають у жіночій консультації, раніше вона називалася Обмінною картою).

Для того, щоб народжувати у нашому Перинатальному центра Вам необхідно підписати обмінну карту на прийомі у головного лікаря на строці 36 тижнів.
Як це зробити, можна дізнатись тут

2I7A7257-copy copy
Після огляду черговою акушеркою в прийомне відділення спуститься лікар, він і вирішить питання про Вашу госпіталізацію.

Отже, – Ви народжуєте! Вас оглянуть і призначать в пологовий зал. Пологові зали у нас індивідуальні, тобто Ви будете знаходитися там всі три періоди пологів. Пологові зали обладнані у нас всім необхідним: ліжко, коврики, м’ячик, стільчик для пологів тощо.

2I7A7419-copy copy

Ми схвалюємо партнерські пологи, оскільки доведено, що вони перебігають більш благоприємно. У кожному пологому залі є інформація про позиції в пологах, перше прикладання до грудей, грудне вигодовування. Кожен пологовий зал обладнаний всім необхідним для здійснення невідкладної допомоги Вам і маляті.
2I7A7240-copy copy

За час Вашого перебування у пологовому залі за Вашим станом і станом Вашого малюка регулярно слідкують лікар і акушерка, а власне на момент народження маляти запрошують лікаря-неонатолога (педіатра). За необхідності у пологовий зал запрошують неонатолога-реаніматолога.

Якщо пологи перебігають нормально і Ви переносите перейми, то допомога анестезіолога Вам може і не знадобитися. Якщо ж є показання, а Вам про це обов’язково повідомить лікар, Вам можуть запропонувати епідуральну анестезію. Її виконують кваліфіковані лікарі-анестезіологи нашого центру після попереднього опитування і згоди пацієнта.

2I7A7430-copy copy

Після перейм – періода відкриття шийки матки, слідують потуги – період виштовхування маляти. Наші досвідчені спеціалісти слідкують за усіма періодами пологів і обов’язково інформують Вас про те, що відбувається. Позиції в пологах Ви обираєте самостійно. Жодна маніпуляція, жодна ін’єкція Вам чи маляті не виконуються у нас без Вашого дозволу, якщо це не стан, загрожуючий життю!!!
2I7A7407-copy copy

Після народження маляти його (за відсутності протипоказань) одразу викладають на живіт матері. Там він буде знаходитись протягом двох годин (зважимо і поміряємо ми його пізніше) для заселення його шкіри материнською флорою.

Протягом цього ж часу новонароджений буде прикладений до грудей. Пуповину ми пересікаємо тільки після повного припинення її пульсації. В пологовому залі з метою профілактики гонобленореї в кон’юнктивальний мішок новонародженого (очі) закладають мазь (краплі).
2I7A7454-copy copy

Новонароджених не купають і зняття первородної змазки не проводиться, оскільки саме вона є захистом ніжної шкіри малюка в першу добу життя.
Третій період пологів (період вигнання посліду) може проводитись по різному.
2I7A7413-copy copy

Після закінчення раннього післяпологового періоду, а це 2 години після пологів, малюка зважуть і виміряють, а потім разом із мамою переведуть у післяпологове відділення.

У післяпологовому відділенні у нас теж всі палати індивідуальні, мама знаходиться спільно із малям. Тут досвідчені акушерки та лікарі слідкуютьза адаптацією Вас і маляти до нового життя. Якщо все благополучно, то по завершенню трьох діб та прививки БЦЖ, Вас із малям випишуть додому.
А якщо кесарів розтин?!
Ризик для життя і здоров’я жінки при проведенні кесаріва розтину у 12 разів вижчий, ніж при самовільних пологах. Тому, як і будь-яка інша хірургічна операція, кесарів розтин виконується строго по показниках.
Пологи – процес фізіологічний, кесарів розтин – хірургічна операція, при якій плід виймають через розріз передньої черевної стінки і матки. Кесарів розтин проводять у тих випадках, коли самовільні пологи неможливі чи небезпечні для життя матері чи плоду.

Показання до кесарівого розтину визначаються під час вагітності чи в пологах лікарем.
Кесарів розтин у плановому порядку (до початку пологової діяльності) проводиться, наприклад, при міопії високого ступеня зі змінами на різному дні, пороках розвитку матки і піхви, неправильних положеннях плоду (поперечне, косе), передлежанні плаценти, наявності двох чи біьше рубців на матці після кесаріва розтину тощо.
Кесарів розтин в пологах (екстренний), якщо при моніторному спостереженні, наприклад, з’являються ознаки страждання (гіпоксії) плоду.
Є й інакші показання до кесаріва розтину.

Спеціалісти нашого Перинатального центру надають перевагу проведенню операції під епідуральною чи спінальною анестезією, як найбільш сприятливою і бережною для матері і плоду. Дитину після огляду неонатолога передають татові чи партнеру по пологам, який знаходиться у спеціально відведеній для цього кімнаті.

При благоприємному проходженні післяопераційного періоду виписуються додому на 4-5 добу після операції.
Якщо протягом місяця після виписки із нашого центру у вас виникли скарги на стан вашого здоров’я чи здоров’я Вашого малюка, необхідно терміново звернутися у приймальне відділення за адресою: м. Київ, вул. Предславянська 9 (у будь-який час доби) Перинатальный центр м. Києва.

Та все-таки, головною відмінністю Перинатального центру м. Києва є турбота і душевне тепло, яким щедро одарюють жінок всі співробітники центру. А це, погодьтеся, так важливо для будь-якої жінки в один із найбільш важливих періодів її життя – період виношування та появу на світ довгоочікуваної та безмежно коханої дитини!